Košík  
(prázdný)
Reklama

No new products at this time

Jak správně vybrat kojící podprsenku

 

Kdy koupit kojící podprsenku?

 

Nejlepší čas na nákup kojící podprsenky je po prvním týdnu narození vašeho dítěte.

 

Proč? Během kojení mohou být prsa až o velikost větší.

K nalévání prsou většinou dochází mezi třetím a pátým dnem po narození dítěte. Vaše prsa se budou zvětšovat a budou bolestivá. Nalévání prsou obvykle končí a po 48 hodinách. Během této doby byste rozhodně neměla nosit podprsenku, která tlačí.

Pokud si chcete koupit opravdu tu správnou velikost kojící podprsenky, tak počkejte až budete po porodu.

Pokud byste si i přesto chtěla koupit podprsenku ji v těhotenství, počkejte do osmého měsíce a kupte podprsenku, která bude mít o košíček větší velikost, ne běžně nosíte.

 

 

Správná velikost podprsenky

Když kojíte, musíte nosit správnou velikost podprsenky, abyste zabránila poškození prsu. Je-li Vaše podprsenka příliš těsná, může vadit mléčným kanálkům a to pak může vyústit v prsní zánět.

 

Košíčky: Zkontrolujte, zda Vaše prsa pohodlně zapadají do košíčků. Ujistěte se, že nemáte žádné hrboly podél okraje košíčku nebo zapínání. Podprsenka by měla být dostatečně velká pro absorpční vložky. Stále byste měla být schopna vložit prst do vnitřní podprsenky. To Vám dává jistotu, že pokud se Vám prsa nalijí mlékem, vejdou se do podprsenky.

 

Kostice: Dobře přiléhající podprsenka poskytuje výbornou podporu. Ujistěte se, že kostice spočívá na Vašich žebrech, nikoli na Vašich prsou. Kostice Mammae jsou speciálně navrženy pro prsa nalitá mlékem.

 


DomůDomů